TJ Sokol ČESTICE

okres Rychnov nad Kněžnou

Nové webové stránky www.tjsokolcestice.cz


Finále vesnických družstev

uIXDGjVY

50. ročník

finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu pro rok 2016

pod záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky

50V sobotu 20. srpna a v neděli 21. srpna 2016 se uskutečnil 50. ročník soutěže vesnických a zemědělských družstev mužů a žen ve volejbalu, který zaštítil ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka. Slavnostního zahájení turnaje se za ČVS zúčastnil předseda Zdeněk Haník, dále předseda KSV Miroslav Vyhlídal a členové komise Václav Kobliha, Jiří Šlechta, Václav Židů, za Krajský volejbalový svaz předseda Václav Nidrle a za OVS Rychnov nad Kněžnou se zahájení zúčastnil Miroslav Dolek. Hostem akce byl také senátor Miroslav Antl, který přijel kulaté výročí s úctou podpořit, pořadatelům předal volejbalové míče. Nechybělo také známé senátorské víno, které předal senátor Miroslav Antl zasloužilým volejbalistům z TJ Sokol Čestice, poté přítomné pořadatele a diváky pozdravil a popřál všem zdárný průběh akce a hráčům mnoho pěkných volejbalových zážitků ze hry. Dále při zahájení předal předseda ČVS ocenění „Čestný člen ČVS“ Miroslavu Charvátovi za dlouholetou práci ve prospěch volejbalu a poděkoval Bohuslavu Dvořákovi za 35 let ředitelování národního finále v Česticích.

Při slavnostní schůzi k 50. ročníku se sešli organizátoři volejbalových turnajů z Dřevěnic, Čestic, Hodslavic a spolu s delegací z Dolního Benešova a ostatními si připomněli půlstoletí soutěže vesnických družstev. Přítomné vrátila ve vzpomínkách zpět obrazová publikace “50 ročníků soutěže vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu“ a štít vítězů se jmény všech vítězů dosavadní padesátileté historie.

V letošním ročníku startovalo 7 družstev mužů a 4 družstva žen, bylo sehráno 24 utkání a 51 setů. Finále bylo hráno každý s každým na dva vítězné sety v kategorii žen a na dva hrané sety v soutěži mužů. Sobotní teplé počasí bylo ideální, zato nedělní deštivé nedovolilo celou soutěž dle plánu dokončit. V turnaji žen se o vítězkách rozhodovalo ve třetím kole, kde se utkala družstva z Bílé Třemešné a Kladrub. Více se dařilo hráčkám ze Sokola Bílá Třemešná, kterým se podařilo otočit zápas s děvčaty z Kladrub a zvítězit 2:1. V mužích se v sobotu odehrálo pět soutěžních kol, šesté se po poradě vedoucích družstev nechalo na neděli. Jak se ale ukázalo, nedělní počasí bylo rozhodně proti. Jediní bez prohry zvítězili hráči ČZU Praha, kteří hráli ve složení: Jan Špiller, Pavel Řeřabek, Jan Horák, Jan Bysterský, Pavel Kapička, Libor, Kapička a Michal Slavík.

O dobrou pohodu se v sobotu večer postaral DJ Čenda, který hrál pod střechou velkého párty stanu do brzkých ranních hodin. Pak se všichni uložili k spánku v chatkách nebo vlastních stanech přímo v areálu. Nedělní program vzalo do svých rukou počasí, vytrvalý déšť nedovolil více než vyhlásit s předstihem celkové výsledky turnaje mužů a žen pro rok 2016. Družstva při vyhlášení výsledků převzala diplomy, poháry a první tři medaile. Nejlepší hráči a hráčky obdrželi upomínkové předměty (hrníčky, ručníky, ponožky a potítka), které byly zhotoveny u příležitosti konání letošního jubilejního finále.

Poděkování za bezproblémové rozhodování patří rozhodčím Voslářovi a Myšákovi z kraje Královéhradeckého, z Pardubického kraje Kaštánkovi, z kraje Vysočina Švomovi, Kovářovi a z Prahy Jiřímu Šlechtovi a Václavu Koblihovi. Úlohy vrchního rozhodčího se zhostil Václav Židů.

Závěrem lze říci, že jubilejní 50. ročník proběhl k velké spokojenosti všech účastníků. Poděkování patří rovněž Královéhradeckému kraji za finanční podporu v rámci grantů. Český volejbalový svaz poskytl finanční příspěvek na dopravu účastníků. Velmi oceňujeme pomoc starosty obce Petra Vondráčka, členů místních hasičů a příznivců sportu na přípravě a vlastním zajištění akce, při stavění a likvidaci velkoplošného párty stanu. Občerstvení po oba dny zajišťovala tělovýchovná jednota Sokol, kde je zapotřebí ocenit ochotu a obětavost jak členů TJ, tak ostatních příznivců sportu.

Konečné pořadí mužů:
1. ČZU Praha (Praha) 7:3
2. TJ Dolní Benešov (Moravskoslezský kraj) 7:3
3. Tatran Hrušky (Jihomoravský kraj) 6:4
4. TJ Sokol Štoky (Kraj Vysočina) 6:4
5. Sokol Chleny (Královéhradecký kraj) 6:4
6. TJ Nivnice (Zlínský kraj) 4:6
7. TJ Hodslavice (Moravskoslezský kraj) 0:12

Konečné pořadí žen:
1. TJ Sokol Bílá Třemešná (Královéhradecký kraj) 6:2
2. TJ Sokol Kladruby (Plzeňský kraj) 5:2
3. TJ Sokol Křenovice (Jihomoravský kraj) 3:5
4. TJ Žichlínek (Pardubický kraj) 1:6

Individuální ocenění:
nejlepší smečař: Jiří Kment – Nivnice
nejlepší smečařka: Aneta Škorvánková – Kladruby
nejlepší nahrávač: Václav Štefan – Hrušky
nejlepší nahrávačka: Lenka Korbelová – Kladruby
nejvšestrannější hráč: Pavel Kapička – ČZU Praha
nejvšestrannější hráčka: Jana Hanzlíková – Bílá Třemešná
Miss finále: Veronika Havlová – Bílá Třemešná
nejvzdálenější družstvo turnaje mužů: Nivnice – 230 km
nejvzdálenější družstvo turnaje žen turnaje: Kladruby – 270 km

Záštita 2016


 

49. ročník

finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu pro rok 2015

logo15V 49. ročníku startovalo 7 družstev mužů a 5 družstev žen. Finále bylo hráno každý s každým na dva vítězné sety v kategorii žen a na dva hrané sety v soutěži mužů. Sobotní teplé počasí vylepšil hodinový déšť místo pravidelného kropení kurtů. Dobrá byla pohoda při sobotním společenském večírku při hudbě  přímo v areálu sportoviště. Sportovci byli ubytováni v chatkách přímo v areálu a ve vlastních stanech. Nedělní počasí bylo již příjemné pro volejbal. Celkem bylo sehráno 31 utkání a 63 setů.

Poděkování patří rozhodčím Kovalíčkovi z kraje Královéhradeckého, z Pardubického kraje Bubákovi, Kaštánkovi a z kraje Vysočina Švomovi, Kovářovi a Pochopovi. Úlohy vrchního rozhodčího se úspěšně zhostil Václav Židů.

Všechna družstva obdržela pěkné upomínkové ceny a diplomy. Družstva v obou kategoriích převzala poháry a prvá tři družstva medaile. Nejlepší hráči a hráčky upomínkové předměty.

Poděkování patří rovněž Královéhradeckému kraji za finanční podporu v rámci grantů. Záštitu nad letošním ročníkem převzalo Ministerstvo zemědělství České republiky. Předávání cen se zúčastnil státní tajemník  Ing. Jiří Bakalík za MZe. Český volejbalový svaz poskytl účastníkům finanční příspěvek na dopravu.

Přítomnost delegace z Dřevěnic a Hodslavic podpořila význam této akce.  Za ČVS se zúčastnil Miroslav Vyhlídal, za Krajský volejbalový svaz předseda Václav Nidrle a za OVS Rychnov nad Kněžnou se zahájení zúčastnil Miroslav Dolek. Za Obecní úřad Čestice předával ceny starosta Petr Vondráček.

Závěrem lze říci že 49.ročník proběhl k velké spokojenosti účastníků. Všichni se již těší na jubilejní 50.ročník v příštím roce.

Konečné pořadí mužů:
1. Sokol Štoky (Kraj Vysočina) 11:1
2. TJ Nivnice “A“ (Kraj Zlínský) 10:2
3. Sokol Chleny (Kraj Královéhradecký 8:4
4. Tatran Hrušky (Jihomoravský kraj) 6:6
5. TJ Nivnice “B“ (Zlínský kraj) 4:8
6. TJ Hodslavice (Kraj Severomoravský 2:10
7. TJ Sokol Čestice (Královéhradecký kraj) 1:11

Konečné pořadí žen:
1. TJ Sokol Bílá Třemešná (Královéhradecký kraj) 8:1
2. TJ Sokol Kladruby (Kraj Plzeňský) 7:2
3. TJ Sokol Křenovice (Kraj Jihomoravský) 4:4
4. Sokol Albrechtice (Kraj Královéhradecký) 2:6
5. TJ Sokol Žichlínek (Kraj Pardubický) 0:8

Individuální ocenění:

Nejlepší smečař: Jiří Kment – Nivnice “A“
Nejlepší smečařka: Jitka Břehovská – Křenovice
Nejlepší nahrávač: Lukáš Karlík – Štoky
Nejlepší nahrávačka: Veronika Havlová – Bílá Třemešná
Nejvšestrannější hráč: Bronislav David – Hodslavice
Nejvšestrannější hráčka: Aneta Škorvánková – Kladruby
Mis finále: Veronika Havlová – Bílá Třemešná
Nejvzdálenější družstvo turnaje mužů: Nivnice – 230 km
Nejvzdálenější družstvo turnaje žen turnaje: Kladruby – 270 km


48. ročník

finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu pro rok 2014

logo14V 48. ročníku startovalo 7 družstev mužů a 5 družstva žen. V ženách se na poslední chvíli odhlásilo družstvo Sokola Albrechtice. Finále bylo hráno každý s každým na dva vítězné sety v obou kategoriích. Předpověď sobotního počasí nevěštila nic pěkného. Naplnilo se pouze chladnější počasí a dvě krátké dešťové spršky místo pravidelného kropení kurtů. Nedělní počasí bylo již příjemné pro volejbal.

Celkem bylo sehráno 31 utkání a 71 setů. Poděkování patří rozhodčím Voslářovi, Vyhnánkovi, Myšákovi a Fendrychovi z kraje Královéhradeckého, z Pardubického kraje Bubákovi, Černému a Švomovi z kraje Vysočina. Úlohy vrchního rozhodčího se úspěšně zhostil Václav Židů. Dobrá byla pohoda při sobotním společenském večírku při hudbě ?Čenda? přímo v areálu sportoviště. Závěrem lze říci že 48.ročník proběhl k velké spokojenosti účastníků.

Poděkování patří Královéhradeckému kraji za finanční podporu v rámci grantů. Záštitu nad 48. ročníkem převzalo Ministerstvo zemědělství České republiky. Český volejbalový svaz poskytl finanční přípěvek na dopravu účastníků. Význam této akce podpořila přítomnost senátora JUDr. Miroslava Antla. Za Okresní sdružení ČUS se turnaje zúčastnil Mgr. Jan Langr.

Konečné pořadí mužů:
1. TJ Nivnice “A” (Zlínský kraj) 12:2
2. Sokol Chleny (Kraj Pardubický) 10:3
3. Sokol Štoky (Kraj Vysočina) 10:5
4. TJ Nivnice “B” (Zlínský kraj) 6:7
5. Tatran Hrušky (Jihomoravský kraj) 4:9
6. Sokol Kladruby (Plzeňský kraj) 3:11
7. Sokol Bílá Třemešná (Královéhradecký kraj) 4:12

Konečné pořadí žen:
1. TJ Sokol Bílá Třemešná (Královéhradecký kraj) 8:1
2. TJ Sokol Křenovice (Jihomoravský kraj) 6:3
3. Kladruby ?A? (Plzeňský kraj) 5:7
4. Sokol Poniklá (Liberecký kraj) 2:6
5. TJ Sokol Kladruby ?B? (Plzeňský kraj) 0:8

Individuální ocenění
Nejlepší smečař: Jan Holubec – Chleny
Nejlepší smečařka: Eva Hronešová – Bílá Třemešná
Nejlepší nahrávač: Vladimír Luzar – Nivnice
Nejlepší nahrávačka: Věra Butulová – Poniklá
Nejvšestrannější hráč: Josef Firon – Štoky
Nejvšestrannější hráčka: Martina Konečná – Křenovice
Miss finále: Renata Bugárová – Křenovice
Nejvzdálenější družstvo turnaje mužů: Nivnice – 230 km
Nejvzdálenější družstvo turnaje žen turnaje: Kladruby – 270 km


47. ročník

finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu pro rok 2013

logo13V 47.ročníku startovalo 5 družstev mužů a 6 družstev žen. Nepřijela družstva mužů Tatranu Hrušky a Sokola Bílé Třemešné. Finále bylo hráno každý s každým na tři sety v obou kategoriích. Sobotní i nedělní počasí bylo slunečné, přímo ideální pro volejbal. Bylo sehráno celkem 25 utkání a 75 setů. Vítězi 47.ročníku národního finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu se stali muži z Nivnice a ženy z Křenovic.

47. ročník proběhl k velké spokojenosti účastníků. Záštitu nad 47. ročníkem převzalo Ministerstvo zemědělství České republiky. Poděkování patří Královéhradeckému kraji za finanční podporu v rámci grantů a Českému volejbalovému svazu, který poskytl finanční příspěvek na dopravu účastníků. Přítomnost zástupce Ministerstva zemědělství v Praze Mgr. Tomáše Šimka po oba dny, senátora JUDr. Miroslava Antla a zástupce OVS Miroslava Dolka podpořila význam této akce.

Konečné pořadí mužů:
1. TJ Nivnice (Zlínský kraj) 10:2
2. Sokol Štoky (Kraj Vysočina) 10:2
3. Sokol Chleny (Kraj Královéhradecký) 6:6
4. ČZU Praha (Praha) 4:8
5. TJ Sokol Čestice 0:12

Konečné pořadí žen:
1. TJ Sokol Křenovice ?A” (Jihomoravský kraj) 13:2
2. TJ Sokol Jezbiny (Královéhradecký kraj) 12:3
3. Sokol Albrechtice (Královéhradecký kraj) 8:7
4. Sokol Křenovice ?B” (Jihomoravský kraj) 6:9
5. TJ Sokol Kladruby (Plzeňský kraj) 5:10
6. TJ Sokol Žichlínek (Pardubický kraj) 1:14

Individuální ocenění
Nejlepší smečař: Ondřej Kroča – Nivnice
Nejlepší smečařka: Aneta Škorvánková – Kladruby
Nejlepší nahrávač: Pavel Vodička – Štoky
Nejlepší nahrávačka: Kristýna Mertová – Albrechtice
Nejvšestrannější hráč: Pavel Novák – Chleny
Nejvšestrannější hráčka: Dagmar Maňasová – Křenovice “A”
Miss finále: Kateřina Tesařová – Křenovice “A”
Nejvzdálenější družstvo turnaje: Kladruby – 280 km


46. ročník

finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu
pod záštitou ministra zemědělství Petra Bendla

 

logo1Vítězi 46.ročníku národního finále vesnických a zemědělských družstev ve volejbalu se stali muži z Nivnice a ženy z Křenovic. Oba týmy obhájily svá loňská prvenství.

V letošním ročníku startovalo 7 družstev mužů a 4 družstva žen. Po více než pěti letech nově přijelo družstvo mužů Sokola Chleny reprezentující Královéhradecký kraj. V ženách byl náš kraj zastoupen družstvem Sokola Jezbiny. Finále se hrálo každý s každým na dva vítězné sety, ženy hrály navíc dvoukolově.

Poděkování patří jak všem rozhodčím v čele s vrchním Josefem Palečkem, tak Královéhradeckému kraji za finanční podporu v rámci grantů. Záštitu nad letošním ročníkem převzal ministr zemědělství Petr Bendl.

Konečné pořadí mužů:
1. TJ Nivnice (Zlínský kraj) 10:2
2. Tatran Hrušky (Kraj Jihomoravský) 11:3
3. Sokol Štoky (Kraj Vysočina) 9:4
4. Sokol Chleny (Kraj Královéhradecký) 8:6
5. ČZU Praha (Praha) 4:9
6. TJ Sokol Kladruby (Plzeňský kraj) 3:10
7. TJ Sokol Čestice 1:12

Konečné pořadí žen:
1. TJ Sokol Křenovice “A” (Jihomoravský kraj) 12:1
2. TJ Sokol Kladruby (Plzeňský kraj) 8:5
3. TJ Sokol Jezbiny (Královéhradecký kraj) 6:9
4. Sokol Křenovice “B” (Jihomoravský kraj) 1:12

Individuální ocenění
Nejlepší smečař: Jiří Kment – Nivnice
Nejlepší smečařka: Eva Leblová – Křenovice “A”
Nejlepší nahrávač: Vojtěch Štefan – Hrušky
Nejlepší nahrávačka: Zuzana Krištofová – Jezbiny
Nejvšestrannější hráč: Jan Holubec – Chleny
Nejvšestrannější hráčka: Světlana Vachtová – Kladruby
Miss finále: Denisa Floriánová – Křenovice “B”
Pohár přátelství: TJ Sokol Hodslavice

TJ Sokol ČESTICE © 2018 Administrace